Історія бюстгальтера: шлях до успіху

Від Стародавньої Греції до наших днів бюстгальтер мав багато реінкарнацій у формі, функціях та соціальному значенні.

Бюстгальтер - це невід'ємна частина гардеробу будь-якої жінки . В залежності від фасону, цей тип білизни здатний забезпечувати надійний захист і підтримку, змінювати форму і надавати сексуальний обрис жіночих грудей. Взагалі, бюстгальтер виконує багато важливих функцій: по-перше, він оберігає груди від деформування і ударів або пошкоджень. По-друге, він може злегка підняти груди, зробивши його візуально трохи більше. І, по-третє, бюстгальтер може служити відмінною складовою еротичного образу. .

Бюстгальтер - це той елемент жіночого гардероба, без якого не обходиться жоден образ сучасних красунь. Не всім відомо, що перші згадки про цю білизну, яка зараз настільки звична для кожної жінки, сягають корінням в античність. Звичайно, в ті часи, таку розкіш могли дозволити собі далеко не всі прекрасні дами, оскільки використання такої нижньої білизни тоді було справою дуже приватною і інтимною: бюстгальтери виготовлялися на замовлення в ательє або вдома у кутюр'є .

Коли з'явився перший бюстгальтер? Його батьківщиною по праву можна вважати Францію. На виставці в 1889 році парижанка Ерміне Кадоль представила публіці жіночу білизну нового типу. На відміну від корсета, який підтримував груди тільки знизу, закривав спину і надавав додаткове навантаження, нова модель мала тільки дві грудні чашечки і кріпилася за допомогою плечових лямок. Таким чином, від корсета в його первісному вигляді залишилася тільки незначна його верхня частина.

Чутки про новий винахід в світі моди швидкорозлетілися за межі Франції. Через два роки після першої презентації бюстгальтер був представлений в Німеччині. Тут же був виданий перший патент на масове виробництво. Активну підтримку нова модель знайшла у жіночої аудиторії на американському континенті. Була створена система стандартів для нижньої білизни. Відповідно до розміру чашок бюстгальтери спеціально маркірувалися. Уже тоді виготовлялися моделі для вагітних жінок і годуючих грудьми. У тридцятих роках минулого століття великого успіху досягла американська компанія Maidenform, що спеціалізується на виробництві нижньої білизни. Почали випускати бюстгальтери з регульованою застібкою. Використовувалися як натуральні, так і штучні тканини. З успіхом знайшло застосування використання елементів декору і прикрас. Технічний прогрес в обробці нових матеріалів разом з ефективними способами крою сприяв швидкому поширенню бюстгальтерів по всьому світу.

 

Сподобалась стаття? Поділись з друзями: